ЗАПИСАТИСЬ НА ВАКЦИНАЦІЮ

 

В лікувально-діагностичному центрі "Медекс Плюс" проводиться вакцинація дітей вакциною "Хіберикс" для профілактики захворювань, спричинених гемофільною паличкою.

Вакцина "Хіберикс" використовується для проведення планової вакцинації.

Вакцина "Хіберикс" - це жива однокомпонентна вакцина для профілактики захворювань, спричинених гемофільною паличкою - Haemophilus influenzae типу b.

Цю вакцину можна використовувати для імунізації дітей від 6 тижнів до 5 років. Особливо бажане щеплення вакциною «Хіберикс» дітям раннього віку через можливість швидкого розвитку хвороб і високого ризику розвитку ускладнень.

 

Від яких хвороб захищає вакцина «Хіберикс»?

Імунізація дитини вакциною «Хіберикс» допомагає уберегти дитинувід виникнення таких захворювань, як:

  • гнійний менінгіт;
  • синусит;
  • бронхіт;
  • пневмонія;
  • отит,
  • інфекції сечових шляхів.

Згідно з календарем обов'язкових щеплень, рекомендованих МОЗ України, щеплення від гемофільної інфекції робиться тричі: в 2, 4 і 12 місяців.

 

 

Чим небезпечні хвороби, що викликаються гемофільною паличкою Haemophilus influenzae?

Пневмонія – це гостре інфекційно-запальне захворювання, спричинене гемофільною інфекцією, пневмококами, стрептококами та стафілококами, а також іншими мікроорганізмами. Наявність хронічних захворювань – тонзиліту, синуситу, рахіту, серцево-судинних хвороб, а також імунодефіцитні стани підвищують ризик розвитку пневмонії та можуть призводити до розвитку ускладнень.

Попри досягнення сучасної медицини, пневмонія все ще входить до десятки причин смерті дітей: згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, пневмонія щорічно забирає життя 2 млн дітей. Особливо небезпечне інфікування гемофільною паличкою Haemophilus influenzae типу b, що викликає не тільки пневмонію, а й гнійний менінгіт, синусит, бронхіт, отит, захворювання сечових шляхів для дітей у віці від 6 місяців до 4 років.

До 6 місяців дитину захищають антитіла мами, отримані ще під час вагітності, а також під час грудного вигодовування. Після 6 місяців мамині захисні бар'єри поступово слабшають, і уникнути захворювання дозволяє тільки власний імунітет дитини. На жаль, він не завжди може дати гідну відсіч гемофільній паличці Haemophilus influenzae типу b.

Гнійний менінгіт – це запалення мозкових оболонок, найчастіше спричинене бактеріальною інфекцією. Найбільш небезпечний розвиток менінгіту в дітей у віці до 5 років. Причиною виникнення гнійного менінгіту в дитини приблизно в половині випадків є гемофільна паличка. Решта випадків припадає на менінгококову інфекцію, пневмококи та інші бактерії. Зараження найчастіше відбувається від хворих осіб і носіїв інфекції повітряно-крапельним і контактним шляхом.

Більше ніж у 10% випадків (за деякими даними – до 14 %) гнійний менінгіт закінчується летальним результатом. Серед можливих ускладнень цього захворювання здебільшого неврологічні – втрата слуху, зору та інші.

Синусит– це запалення придаткових пазух носа, що виникає на тлі ослабленого імунітету внаслідок інфікування мікроорганізмами, зокрема гемофільною паличкою Haemophilus influenzae типу b. При синуситі в дитини протягом двох тижнів і більше спостерігається нежить із гнійними виділеннями. Дитина страждає від головного болю та болю в навколоносовій ділянці, ускладненого дихання. У малюка нерідко підвищується температура аж до 39°С; спостерігається млявість, зниження апетиту, порушення сну, вночі посилюється кашель.

Перенесені синусити можуть ускладнитися розвитком гострого середнього отиту, зокрема й гнійного, а також ще тяжчого стану – гнійного менінгіту.

 

 

Бронхіт – запальне захворювання бронхів, трахеї, гортані та слизової оболонки носа. Найчастіше бронхіт виникає на тлі гострого респіраторного захворювання (ГРЗ). Віруси грипу, парагрипу, риносинцитіальний вірус, цитомегаловірус, рідше збудники з сімейства аденовірусів вражають слизову оболонку бронхів, таким чином відкриваючи дорогу бактеріальній інфекції – гемофільній паличці, стрептококам, стафілококам, пневмококам.

Бронхіт супроводжується кашлем, порушенням загального стану, слабкістю, зниженням апетиту.

Отит – запальне захворювання середнього вуха, найчастіше на тлі ГРВІ й аденоїдиту. Анатомо-фізіологічні особливості дітей до трирічного віку (коротка та розташована горизонтально слухова труба) можуть призводити до поширення вірусної і бактерійної інфекції з носової порожнини в порожнину середнього вуха. Гострий середній отит супроводжується різким болем, підвищенням температури тіла, порушенням сну і апетиту дитини. Порожнина середнього вуха з'єднана з порожниною черепа, тому найгрізніше ускладнення середнього отиту – розвиток менінгіту.

Інфекції сечових шляхів – це ціла група захворювань, що характеризується появою хвороботворних бактерій у сечовому тракті. Найчастішою причиною інфекції сечових шляхів є кишкова паличка, а також ентерококи, синьогнійна паличка, гемолітичний стрептокок групи Б, гемофільна паличка типу b. Розвиток гострого пієлонефриту в дітей раннього віку може призвести до формування ниркової недостатності.

Для профілактики інфікування та тяжкого перебігу вищеописаних хвороб для дітей використовується вакцина «Хіберикс».

Флакони і шприци виготовлені з нейтрального скла типу І, що відповідає вимогам Європейської Фармакопеї.

 

З турботою про Вас,

Лікувально-діагностичний центр "Медекс Плюс"

м. Івано-Франківськ, вулиця Військових Ветеранів, 10

тел.: 0342-71-15-60

(097) 660-71-17

(066) 237-55-22

ЗАПИСАТИСЬ НА ВАКЦИНАЦІЮ