Нарколог

категорія перша

Любов ЛУЦЬКА

 

Вживання наркотичних речовин призводить до незворотніх наслідків і стає справжньою бідою для пацієнта і його оточення.

Діагностика наркоманії – доволі непросте завдання, часто виявити наркотичну залежність лише за зовнішніми, непрямими ознаками неможливо. На перших стадіях захворювання вживання наркотичних речовин малопомітне і людина зовні виглядає абсолютно нормально. Тривати такий період може, залежно від індивідуальних особливостей людини і виду прийнятих речовин, від декількох тижнів до декількох років. Наркотичні речовини містяться в крові і ще певний час виділяються з сечею.

Найбільш точний спосіб визначити, чи вживала людина наркотичні речовини в останні кілька днів або місяців – здати аналіз сечі на вміст наркотиків.

В лабораторії ТОВ "Медекс плюс" виконуються дослідження на виявлення наркотичних середників напівкількісним кінетичним методом у сечі, на автоматичному біохімічному аналізаторі cobas Integra 400 plus таких як: кокаїн, опіати, марихуана (каннабіноїди), бензодіазепін, метадон, амфетамін.

У сечі вміст наркотичних речовин зберігається довше, ніж в крові. Найчастіше результати аналізів сечі на наркотики можуть бути позитивними до шести діб після прийняття останньої дози, в залежності від виду вжитої речовини.

Проте, слід враховувати, що вищевказані терміни не є точними, вони можуть змінюватись в залежності від дози і концентрації вжитої наркотичної речовини, а також від віку людини, її маси, стану нирок, печінки і від того, наскільки часто вона приймає наркотики.