Педіатр

викладач Івано-Франківського базового медичного коледжу

Ірина РОЇК

 

 

Лікар педіатр.

І. Виконувані процедури:

1. Консультативний прийом.

2. Огляд.

3. Призначення лікування.

4. Вакцинація.

 

ІІ. Лікування захворювань:

 • ГРВІ, грип.
 • Дитячі інфекційні хвороби.
 • Бронхіт, пневмонія.
 • Функціональні розлади травної системи.
 • Алергічні захворювання.

 

ІІІ. Імунопрофілактика – проводиться вакцинами:

1. Комбінована вакцина « Інфанрікс гекса» ( Infanrix Hexa ) – для профілактики дифтерії правця, кашлюку, гепатиту В, полієміліту та захворювань, збудником якіх є Haemophilus Influenzae типу В. Виробник – Бельгія.

2. Вакцина «Ваксігрип» - для профілактики грипу. Виробник – Франція.

 

Лікарі-педіатри нададуть висококваліфіковану консультацію, призначать необхідне обстеження та лікування, як в поліклініці так і на дому, зокрема широко використовують лікування УФО (ультрафіолетове опромінення) та інгаляції.

 

В лікувально-діагностичному центрі "Медекс Плюс" проводиться вакцинація дітей вакциною «Хіберикс» для профілактики захворювань, спричинених гемофільною паличкою.

Вакцина «Хіберикс» використовується для проведення планової вакцинації.

 

 

Вакцина «Хіберикс» – це жива однокомпонентна вакцина для профілактики захворювань, спричинених гемофільною паличкою – Haemophilus influenzae типу b. Цю вакцину можна використовувати для імунізації дітей від 6 тижнів до 5 років. Особливо бажане щеплення вакциною «Хіберикс» дітям раннього віку через можливість швидкого розвитку хвороб і високого ризику розвитку ускладнень.

 

Від яких хвороб захищає вакцина «Хіберикс»?

Імунізація дитини вакциною «Хіберикс» допомагає уберегти дитину від виникнення таких захворювань, як:

 • гнійний менінгіт;
 • синусит;
 • бронхіт;
 • пневмонія;
 • отит,
 • інфекції сечових шляхів.

Згідно з календарем обов'язкових щеплень, рекомендованих МОЗ України, щеплення від гемофільної інфекції робиться тричі: в 2, 4 і 12 місяців.

 

 

Чим небезпечні хвороби, що викликаються гемофільною паличкою Haemophilus influenzae?

Пневмонія – це гостре інфекційно-запальне захворювання, спричинене гемофільною інфекцією, пневмококами, стрептококами та стафілококами, а також іншими мікроорганізмами. Наявність хронічних захворювань – тонзиліту, синуситу, рахіту, серцево-судинних хвороб, а також імунодефіцитні стани підвищують ризик розвитку пневмонії та можуть призводити до розвитку ускладнень.

Попри досягнення сучасної медицини, пневмонія все ще входить до десятки причин смерті дітей: згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, пневмонія щорічно забирає життя 2 млн дітей. Особливо небезпечне інфікування гемофільною паличкою Haemophilus influenzae типу b, що викликає не тільки пневмонію, а й гнійний менінгіт, синусит, бронхіт, отит, захворювання сечових шляхів для дітей у віці від 6 місяців до 4 років.

До 6 місяців дитину захищають антитіла мами, отримані ще під час вагітності, а також під час грудного вигодовування. Після 6 місяців мамині захисні бар'єри поступово слабшають, і уникнути захворювання дозволяє тільки власний імунітет дитини. На жаль, він не завжди може дати гідну відсіч гемофільній паличці Haemophilus influenzae типу b.

Гнійний менінгіт – це запалення мозкових оболонок, найчастіше спричинене бактеріальною інфекцією. Найбільш небезпечний розвиток менінгіту в дітей у віці до 5 років. Причиною виникнення гнійного менінгіту в дитини приблизно в половині випадків є гемофільна паличка. Решта випадків припадає на менінгококову інфекцію, пневмококи та інші бактерії. Зараження найчастіше відбувається від хворих осіб і носіїв інфекції повітряно-крапельним і контактним шляхом.

Більше ніж у 10% випадків (за деякими даними – до 14 %) гнійний менінгіт закінчується летальним результатом. Серед можливих ускладнень цього захворювання здебільшого неврологічні – втрата слуху, зору та інші.

Синусит – це запалення придаткових пазух носа, що виникає на тлі ослабленого імунітету внаслідок інфікування мікроорганізмами, зокрема гемофільною паличкою Haemophilus influenzae типу b. При синуситі в дитини протягом двох тижнів і більше спостерігається нежить із гнійними виділеннями. Дитина страждає від головного болю та болю в навколоносовій ділянці, ускладненого дихання. У малюка нерідко підвищується температура аж до 39°С; спостерігається млявість, зниження апетиту, порушення сну, вночі посилюється кашель.

Перенесені синусити можуть ускладнитися розвитком гострого середнього отиту, зокрема й гнійного, а також ще тяжчого стану – гнійного менінгіту.

 

 

Бронхіт – запальне захворювання бронхів, трахеї, гортані та слизової оболонки носа. Найчастіше бронхіт виникає на тлі гострого респіраторного захворювання (ГРЗ). Віруси грипу, парагрипу, риносинцитіальний вірус, цитомегаловірус, рідше збудники з сімейства аденовірусів вражають слизову оболонку бронхів, таким чином відкриваючи дорогу бактеріальній інфекції – гемофільній паличці, стрептококам, стафілококам, пневмококам.

Бронхіт супроводжується кашлем, порушенням загального стану, слабкістю, зниженням апетиту.

Отит – запальне захворювання середнього вуха, найчастіше на тлі ГРВІ й аденоїдиту. Анатомо-фізіологічні особливості дітей до трирічного віку (коротка та розташована горизонтально слухова труба) можуть призводити до поширення вірусної і бактерійної інфекції з носової порожнини в порожнину середнього вуха. Гострий середній отит супроводжується різким болем, підвищенням температури тіла, порушенням сну і апетиту дитини. Порожнина середнього вуха з'єднана з порожниною черепа, тому найгрізніше ускладнення середнього отиту – розвиток менінгіту.

Інфекції сечових шляхів – це ціла група захворювань, що характеризується появою хвороботворних бактерій у сечовому тракті. Найчастішою причиною інфекції сечових шляхів є кишкова паличка, а також ентерококи, синьогнійна паличка, гемолітичний стрептокок групи Б, гемофільна паличка типу b. Розвиток гострого пієлонефриту в дітей раннього віку може призвести до формування ниркової недостатності.

Для профілактики інфікування та тяжкого перебігу вищеописаних хвороб для дітей використовується вакцина «Хіберикс».

Флакони і шприци виготовлені з нейтрального скла типу І, що відповідає вимогам Європейської Фармакопеї.

 

 

"Медекс Плюс" для всієї родини.

Ми турбуємось про Вас і Ваше здоров'я!

ОНЛАЙН ЗАПИС НА ПРИЙОМ